علت کمبود لاستیک یاسا در بازار

علت کمبود لاستیک یاسا در بازار

علت کمبود لاستیک یاسا در بازار

علت کمبود لاستیک یاسا در بازار .

در چند هفته اخیر شاهد کمبود لاستیک موتور برند یاسا در بازار هستیم . این چندمین بار هست که در سالهای اخیر ایران یاسا شوک به بازار وارد میکند و علت علت کمبود لاستیک یاسا در بازار را صادرات میدانند  .

اما ایا واقعا لاستیک صادرات میشود ؟ با توجه به گزارش های میدانی و مستنداتی که میبینیم  موضوع صادرات کم رنگتر میشود . چرا که اکثر فروشندگان لاستیک کمبود لاستیک ندارند و به دلیل فاسد نشدن در کوتاه مدت و نگهداری آسان آن . انها را دپو کرده و به قیمت فوق العاده بالایی میفروشند و به قولی سود چندین ساله رو در چند ماه به دست میارن . طوری که در حال حاضر لاستیک سایز 150/60/17 به قیمت 2 میلیون تومن در بازار به فروش میرسد در حالی که قیمت خرید ان در دو ماه پیش 780 هرار تومان بود. .

علت کمبود لاستیک یاسا در بازار
علت کمبود لاستیک یاسا در بازار

باید اعتراف کنیم دلیل اول گرانی در کشور  خود مردم هستد دلیل دوم دولت و دلیل سوم هم دولت و دلیل اخر و کم اثر تحریم .

مردم باعث گرانی در جامعه هستند

طبق آماری که در جمعه دیده میشود و اتفاقاتی که رقم میخورد با کمی دقت و صداقت متوجه میشویم باعث و بانی تمام گرانی ها مردم هستند . و ارگان ها و نهاد های دیگر کمترین تاثیر و بیشتر برداشت از سود حاصله از گرانی که مردم ایجاد میکنند را میبرند .

گرانی لاستیک موتورسیکلت

با توجه به اینکه مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک جمهوری اسلامی ایران در بخشنامه ای اعلام کرد بود که  واردات مواد اولیه مورد نیاز برای تولید لاستیک مانند روکش‌های لاستیک به صورت رول، مشمول محدودیت های دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صنعت، معدن نیست و به راحتی و با کمترین مالیات وارد میشود . باز هم شاهد بی بند باری و اختیاری بودن قیمت ها مخصوصا در بخش لاستیک هستیم . چرا کسی مسولیت  قبول نمیکند و هر اداره ای اداره دیگر را موظف میداند . 

باید قبول کنیم که ما مردم باعث گرانی در جامعه هستیم .

مقایسه لاستیک ایران یاسا و یزد

فروشگاه های انلاین به ویژه دیجیسیکلت که لاستیک مورد نیاز خود را از شرکت یاسا تهیه میکند همیشه از نوسان قیمت ها با مشتریان  به مشکل میخورد و بارها شده که استعلام موجودی شده و بعد از دو ساعت مراجعه اعلام کردند که دیگر موجود نیست یا گرانتر شده ست . در این بین فراموش نکنیم شرکت یزد تایر طبق نظرسنجی یکساله از خریداران لاستیک متوجه شدیم کیفیت و قیمت یزد تایر به مراتب بیشتر یاسا بود . ما به مشتربان در این هفته های اخیر لاستیک یزد را پیشنهاد میکنیم . چون ایراداتی که یاسا دارد شامل ترک خوردن .رویت سیم بندی و سایدگی …در یزد تایر بعد از یکسال یک مورد هم شاهد نبودیم . ا

 

ایران یاسا لاستیک موتورسیکلت رو در چند گل یا همان عاج برای جلب رضایت مشتری تولید میکند که معروف ترین اون لاستیک گل کارن میباشد که  تا حدودی از لحاظ استکاک و چسبندگی از گل معمولی بهتر است اما نتیجه کاملا یکی هست . هر دو در یک زمان از بین میرن  و هیچ برتری از نظر ماندگاری نسبت به هم ندارند 

انواع گل های لاستیک تولیدی ایران یاسا : گل کارن – گل تفتان .گل آساره – گل درسا ..میباشد . 

علت گرانی لاستیک موتورسیکلت

گرانی یک علت نیست و شامل علت های فراوانی هست . اگر به گرانی در زمینه لاستیک بیشتر بپردازیم نیز علت هایی دارد .ما با توجه به ذهنیت خودمان باز اولین دلیل رو مردم میدونیم و از کنارش رد میشیم و میریم به سراغ دلایل های بعدی .

توقف موقت تولید : همین امر کافیست تا برتری تقاضا نسبت به تولید بیشتر بشه و بصورت ناخوداگاه باعث کمبود و در نتیجه باعث افزایش میشود . اما چرا بعد از اینکه مجدد تولید انجم میشه چرا قیمت ها مجدد به عقب برنمیگرده  و اینجا فقط یک مورد وجود داره و اونم فروشنده است . 

فروشنده از ترس اینکه مجدد قیمت ها احتمال افزایش داره و یک اتفاق طبیعی شده نمیتونن به قیمت قبل بفروشن و بار ها تجربه کردند که در خرید مجدد بسیار گرانتر از قیمت فروش باید هزینه کنند . و شاید هم دلیل منطقی باشد اما قابل حمایت نیست و

لاستیک موتور یزد تایر . 

در حالت کلی و در مقایسه با ایران یاسا میتوان گفت یزد تایر  از کیفیت بالایی برخوردار است .و همچنین بخوبی توانسته رضایت مشتریان را به خود جلب کند .

یزد تایر هم از سایز 90/90/17 تا سایز 130/70/17  برای اکثر موتورسیکلت ها و اسکوتر ها  لاستیک تولید میکنه . 

1تهراناسلام شهرعلي قنبري معينيخيابان مهديه. پلاک 292. لاستيک شهاب56122882
3تهرانتهراناميرعلي عدالت کياخيابان اميرکبير شرقي. پاساژ 110. طبقه اول.پلاک 27

33546954

 

12تهرانتهرانعلي بهرامي نياميدان شوش.خ ري.نبش امام موسي صدر.پ83

33568091

 

16تهرانتهرانعزيزمحمديخيابان امير اميرکبير. پاساژ عظيمي.طبقه زير همکف33123025
ارسال دیدگاه
ارسال دیدگاه