معرفی و مشخصات فنی موتور اراس 200

قیمت موتور اراس200

معرفی و مشخصات فنی موتور ار اس 200

موتور اراس 200  محصولی دیگر از خانواده بزرگ پالس باجاج 

موتوری با ظاهر خشن و جذاب . 

در این بخش بصورت خلاصه و مفید به بررسی موتورسیکلت اراس 200  میپردازیم . در نگاه روبرو شاهد چراغ های دوگانه شبیه چشم مواجه هستیم .

موتور اراس 200

دو چراغ گرد بسیار پر نور(چراغ جلو موتور اراس 200 ) که بالای انها دو چراغ شکل ابرویی به زیبایی جاساری شده است تا یک نگاه سنگین را به بیننده برساند .

فلاپ های بغل باک  هم طوری  هندسی طراحی شده است که در نگاه از روبری در راستای قوس گلگیر جلو دقیقا شیبه دهان در حال فریاد را بخوبی نشان میدهد . و این طراحی پیچیده واقعا نشان از بهره بردن از مهندسین بسیار حرفه ای است . 

در نگاه از بغل هم حرفای علمی زیادی برای گفتن دارد . شبیه شیر نر یال ذار 

فلاپ بغل باک های بزرگ و حجیم و شکسته هندسی به بیننده این حس را وارد میکند که من بسیار عضلانی و قدرتمند هستم . انتهای فلاپ ها و باک طوری باریک شده است که باعث میشود موتور سوار بصورت بسیار راحت زانو های خود را در تورفتگی های انتهای فلاپ باک بصورت شلو راها شده کنترل نمایید .

اولین چیری که بعد از نشستن روی موتور اراس 200 و روشن کردن توجه شما را به خود جلب میکند کیلومتر موتور اراس 200 هست . این کیلومتر بصورت سه گانه و ترکیبی از سیستم دیجیتال و انالوگ  تشکیل شده اند .رنگ ابی خوش رنگ نشانگر های گویا و بزرگ شامل : روغن، باطری، چراغ چک، ساعت و … را به نمایش می‌گذارد

چراغ خطر این موتور بصورت دوگانه و خطی طراحی شده و متناسب با اندازه زین عقب طراحی شده است  که توسط یک پایه نگهدارنده به عقب متصل هست . و از نور بالا با قدرت LED از نطر هشدار امنیت را به موتور سوار میدهد که موقع ترمز گرفتن رانندگان پشت سر به راحتی موجه موضوع شوند . یکی از معایب این چراغ خطر قیمت بالای تن هست و اکنون که این مقاله نوشته می شود قیمتی حدود 2/500 میلیون قیمت دارد . 

 

بررسی کلی موتور اراس 200

با توجه به سرعت بالای علم و تکنولوژی انتظار میرود معایب هم در صنعت های مختلفی به حداقل میرسد . باید توجه داشته باشیم که معایب در حالت کلی دو نوع میباشد . عیب فنی و عیب سلیقه ای . 

اگر موتور اراس 200 را زیر ذره بین ببریم شامل معایب فنی کم و معایب های  سلیقه ای میباشد  دارد که به چند مورد از ان میپردازیم . 

  1. نداشتن فلاشر و چراغ تنطیم روز . 
  2. شتاب با کمی تاخیر به دلیل وزن زیاد 
  3. قیمت گران تر نسب به هم رده های خود 
  4. چراغ خطر زشت 
  5. و لوازم موتوری گران 

 

معرفی مدل 200 PULSE RS

یا تاکنون شانس رانندگی با سرعت زیاد را در یک بزرگراه آزاد داشته اید؟ آیا تاکنون احساس مهم بودن را تجربه کرده اید؟ اکنون این احساس را تجربه خواهید کرد. جریان آدرنالین را هنگام افزایش سرعت pulse rs 200 تجربه کنید.  برای موتورسوارانی که تا آخرین مایل هرگز تسلیم نمی شوند. برای موتورسوارانی که در هر پیچ و خم رد و نشانی از خود برجای می گذارند. مدل جدید Bajaj Pulse RS200 بر اساس نسل Pulsars طراحی و ساخته شده و در حال پیشرفت است و نه تنها از لحاظ رقابت بلکه از هر یک از محصولات تولیدی پولسار که تاکنون تولید شده است، پیشی گرفته است. چهار اصل اساسی نسل موتورهای پولسار یعنی مهندسی، طراحی، شکل و عملکرد به عملکرد دارای سرعت بالا معنایی کاملا جدید بخشیده اند. با چرخاندن دسته گاز موتور، شادی و هیجان فوق العاده و تمام نشدنی را حس کنید. با این همه، در حال سواری بر روی سریعترین مدل پولسار هستید.

موتور ان اس 200

در سال 2015 مارس بود که شرکت باجاج موتور pulsar rs 200  را به بازار عرضه کرد تا علاقمندان به موتورسیکلت شهری شاهد یک موتور سوپر اسپرت دیگری با نام ار اس 200 شوند که کاملا با میل انها طراحی شده بود.

 

موتور اراس 200 توانست به سرعت در اسیا و خاورمیانه محبوب شود و بتواند در یک سال زیر پای 15 هزار نفر قرار بگیرید . . موتور اراس 200  قدرت خود را از یک انجین 200 سی سی تک سیلندر خنک کننده مایع می گیرد که 24.2 اسب بخار در 9750 دور در دقیقه و حداکثر گشتاور 18.7 نیوتن متر در دقیقه میگرید . بنا برا ادعا مصرف سوخت 35 کیلومتر در ساعت  و سرعت 140 کیلومتر را به  موتورسوار این هیولای زیبا ارائه میکند . 

دیسک ترمز عقب موتور اراس 200 از ضخامت 300 میلی متر و دیسک جلو از ضخامت 230 میلی متر بهره میگیرد که میتوان گفت بسیار ایده ال میباشد . 

امتیاز دهی
5/5
ارسال دیدگاه